13/01/2018 • 21:55
    Λαύριο
    13/01/2018 • 20:45

Ασταμάτητο το Λαύριο

Η εκπληκτική πορεία του Λαυρίου συνεχίστηκε για μια ακόμα αγωνιστική με την ομάδα του Χρήστου Σερέλη να κερδίζει τον Προμηθέα 101-87, με τον Μουρ να είναι και πάλι ο κορυφαίος.

Φάρος - Λαύριο
    06/01/2018 • 18:41

Ασταμάτητο Λαύριο

Τρένο το Λάυριο που πέρασε και από την Λάρισα κερδίζοντας τον Φάρο με 80-87. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο κι αυτό τους έφτανε για να πάρουν την 8η φετινή τους νίκη μένοντας στην πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα. Λαμπ και Μουρ πήραν μπρος στο δεύτερο ημίχρονο και με 16 πόντους ο καθένας βοήθησαν περισσότερο.

Σερέλης
    03/01/2018 • 13:47

Σερέλης: «ΠΑΟΚ και ΑΕΚ για τετράδα»

Ο προπονητής του Λαυρίου έχρισε σε συνέντευξή του φαβορί τους δύο «Δικέφαλους» για είσοδο στους πρώτους τέσσερις της τελικής βαθμολογίας της Λίγκας – Τι είπε για την ομάδα του και τους άλλους διεκδικητές των υψηλών θέσεω.

Σερέλης: «Ακολουθήσαμε όσο μπορούσαμε»

Ο προπονητής του Λαυρίου, Χρήστος Σερέλης, υποστήριξε στις δηλώσεις του μετά τον αγώνα με τον Ολυμπιακό, πως η ομάδα του δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τους ερυθρόλευκους όταν «άνοιξαν» τον αγώνα.

Ο Τόμπσον εν δράσει στο ματς του Ολυμπιακού με το Λαύριο.

Λαύριο χωρίς φρενά

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για το Λαύριο που μετά τη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ πήρε το ροζ φύλλο απέναντι και στον Πανιώνιο, με 83-73.

Λαύριο - ΑΕΚ
    03/12/2017 • 19:27

Τρίτη και φαρμακερή για το Λαύριο!

Δύο φορές είχε κοντράρει την ΑΕΚ το Λαύριο, δύο είχε ηττηθεί στη Basketleague τα προηγούμενα χρόνια. Η τρίτη ήταν και η φαρμακερή για την ομάδα του Χρήστου Σερέλη, που σημείωσε ιστορική νίκη επί της «Ένωσης» με σκορ 80-72.

Ο Σάκης Γιαννακόπουλος
    02/12/2017 • 18:48

Γιαννακόπουλος: «Πρόκληση το παιχνίδι με την ΑΕΚ»

Ο Σάκης Γιαννακόπουλος αναφέρθηκε στην ψυχολογία που έχει αποκτήσει το Λαύριο μετά τις συνεχόμενες νίκες, ενώ τόνισε πως είναι πρόκληση το παιχνίδι με την ΑΕΚ που θα διεξαχθεί την Κυριακή (3/12) στις 17:00.