Με νίκες συνέχισαν ΑΠΟΕΛ, Ανόρθωση και ΑΕΛ
07/01/2018 • 22:20
ΑΠΟΕΛ,πανηγυρική
Με νίκες συνέχισαν ΑΠΟΕΛ,  Ανόρθωση και ΑΕΛ.

Με ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, ο ΑΠΟΕΛ σημείωσε 4 γκολ μέχρι το 37΄και νίκησε την Αλκή Οροκλίνη. Εμπεσίλιο, Μοράις, Σαλάι και Ντε Καμάργκο οι τέσσερις διαφορετικοί σκόρερ.
Έτσι ο ΑΠΟΕΛ μετά από αυτό το αποτέλεσμα βρίσκεται στην 3η θέση με όντας ένα βαθμό και δύο παιχνίδια πίσω στην κούρσα του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΛ με πολύ καλή εμφάνιση νίκησε με 3-0 τον Εθνικό Άχνας, οδηγώνταςτον όλο και πιο κοντα στον υποβιβασμό. Ταυτόχρονα ανέβηκε στην πέμπτη θέση.

Η Ανόρθωση μπορεί να ΄δεχθηκε πρώτη γκολαπό τη φιλοξενούμενη ΑΕΚ Λάρνακας, όμως στο δεύτερο ημίχρονο, με πολύ μεστή εμφάνιση, και τρία γκολ, καθάρισε την υπόθεση νίκη. Η Ανόρθωση βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογία, πιάνοντας την ΑΕΚ Λάρνακας με 40 βαθμούς σε 20 αναμετρήσεις.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ:
Δημήτρης Καλιακάτσος
20/04/2018 • 08:00

Υψηλές προσδοκίες σε Ντιζόν και Λονδίνο (video)

Καλά ματς με ενδιαφέρον κι ανάμεσα σε ομάδες που έχουν κίνητρο και διάθεση να παίξουν επιθετικό ποδόσφαιρο, στηρίζουν τις αποψινές μας προτάσεις. Το όραμα της επιτυχίας για μια ολόκληρη χρονιά λογικά θα φέρει γκολ σε Λονδίνο και Ντιζόν

19/04/2018 • 14:05