Νίκη για Ηρακλή

07/01/2018 • 21:26
Αγροτικός Αστέρας-Ηρακλής
  • shares
Με νίκη άνοιξε το 2018 ο Ηρακλής, που πέρασε με 3-0 από τον Εύοσμο κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα, για τη 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Ο γηραιός παρέμεινε βέβαια δεύτερος με έναν πόντο πίσω από τον πρωτοπόρο Άρη Παλαιοχωρίου, που επικράτησε 2-0 του Κιλκισιακού.

Σε αγώνες για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής κατηγορίας, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)


Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Διδυμοτείχου       4-0
Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού          0-1
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου-Άρης Αβάτου          0-1
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής-Δόξα Προσκυνητών   0-1
Καβάλα-Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου          3-0
Ορφέας Ξάνθης-Ελπίς Σκουτάρεως            0-1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

Απόλλων Παραλιμνίου         24
Ελπίς Σκουτάρεως            24
Καβάλα                      20
Αετός Ορφανού               18
Νέστος Χρυσούπολης          17
Άρης Αβάτου                 17
ΑΕ Διδυμοτείχου             13
Ορφέας Ξάνθης               12
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου   11
Δόξα Προσκυνητών            11
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής       8
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου         6

2ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

Άρης Παλαιοχωρίου-Κιλκισιακός                2-0
Εδεσσαϊκός-Φίλιππος Αλεξάνδρειας             0-0
ΑΕ Καρίτσας-Λαγκαδάς                         1-1
Μακεδονικός-Πιερικός                         2-1
Αγροτικός Αστέρας-ΑΕΠ Ηρακλής                0-3
Νάουσα-Αλμωπός Αριδαίας                      0-0
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Καμπανιακός   0-0
Ρεπό: ΑΟ Καρδίας
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 17 αγώνες)

Άρης Παλαιοχωρίου                35
ΑΕΠ Ηρακλής                      34
Αλμωπός Αριδαίας                 28
Μακεδονικός                      28
Νάουσα                           25
Λαγκαδάς                         24
Εδεσσαϊκός                       24
Πιερικός                         22
Αγροτικός Αστέρας                22
ΑΟ Καρδίας                       20 -16αγ.
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας   19
Φίλιππος Αλεξάνδρειας            16
Κιλκισιακός                      12 -15αγ.
ΑΕ Καρίτσας                      12
Καμπανιακός                       6

3ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)

Αστέρας Παραποτάμου-ΑΕΠ Καραγιαννίων   2-2 
Σκουφάς Κομποτίου-Πανλευκάδιος         2-0
Ερμής Αμυνταίου-Καστοριά               1-0
Νέος Αμφίλοχος-Μακεδονικός Φούφα       0-1
Τηλυκράτης-Δόξα Κρανούλας              2-1
Θεσπρωτός-ΑΕ Λευκίμμης                 1-0
Ρεπό: Εθνικός Φιλιππιάδας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Τηλυκράτης            29
Ερμής Αμυνταίου       24
Μακεδονικός Φούφα     24
Θεσπρωτός             23
Νέος Αμφίλοχος        22
ΑΕ Λευκίμμης          21
Δόξα Κρανούλας        18
ΑΕΠ Καραγιαννίων      18
Σκουφάς Κομποτίου     13
Εθνικός Φιλιππιάδας   12 -12αγ.
Καστοριά               9
Πανλευκάδιος           8
Αστέρας Παραποτάμου    6

4ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)

Αχιλλέας Φαρσάλων-Οπούντιος Μαρτίνου   0-0
ΑΟ Σελλάνων-Θήβα                       0-0
Ολυμπιακός Βόλου-Βελούχι               2-0
Ρήγας Φεραίος-Νίκη Βόλου               0-1
Αμβρυσσέας-Διγενής Νεοχωρίου           1-0
Αστέρας Ιτέας-Βόλος                    0-1
Ρεπό: Αλμυρός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)

Βόλος                36
Αλμυρός              25 -12αγ.
Νίκη Βόλου           24
Αμβρυσσέας           23
Αστέρας Ιτέας        21
ΑΟ Σελλάνων          20
Θήβα                 19
Ολυμπιακός Βόλου     19
Ρήγας Φεραίος        13
Διγενής Νεοχωρίου    11
Αχιλλέας Φαρσάλων    10
Οπούντιος Μαρτίνου    8
Βελούχι               6
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Παναρκαδικός-ΑΟ Πύλου                0-1
ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός               1-2
Διαγόρας Βραχνέικων-Παλληξουριακός   1-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Αχαϊκή              3-0
Αστέρας Αμαλιάδας-Ζάκυνθος           2-0
Καλαμάτα-Λεωνίδιο                    3-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 11 αγώνες)

Αστέρας Βλαχιώτη      27
Αστέρας Αμαλιάδας     23
Πανηλειακός           21
Καλαμάτα              21
Παναρκαδικός          16
ΑΟ Πύλου              16
Διαγόρας Βραχνέικων   15
ΠΑΟ Βάρδας            14
Ζάκυνθος              12
Αχαϊκή                12
Παλληξουριακός         7
Λεωνίδιο               0

6ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Ιωνικός-Ζευγολατιό            2-0
Εθνικός Πειραιώς-Ρόδος        3-1
Πέλοπας Κιάτου-Ιάλυσος        0-1
Ενωση Ασπροπύργου-Κερατσίνι   0-1
Διαγόρας Ρόδου-Λουτράκι       8/1
Ρεπό: Προοδευτική

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Προοδευτική         23
Εθνικός Πειραιώς    20
Ιάλυσος             17
Κερατσίνι           16
Διαγόρας Ρόδου      15 -9αγ.
Ρόδος               15
Ιωνικός             13
Λουτράκι            12 -9αγ.
Ένωση Ασπροπύργου   10
Πέλοπας Κιάτου       6
Ζευγολατιό           0

7ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Ταμυναϊκός-Αιολικός                      1-1
Πανθηραϊκός-Τρίγλια Ραφήνας              2-0
Παναργειακός-Ερμιονίδα                   1-1
Θύελλα Ραφήνας-Χαλκίδα                   2-1
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής-Ερμής Κιβερίου  10/1
Ρεπό: Αήττητος Σπάτων
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Αήττητος Σπάτων           23
Χαλκίδα                   18
Παναργειακός              17
Ερμιονίδα                 13
Αιολικός                  13
Θύελλα Ραφήνας            12
Πανθηραϊκός               11
Διαγόρας Αγ. Παρασκευής   11 -9αγ.
Τρίγλια Ραφήνας           10
Ερμής Κιβερίου            10 -9αγ.
Ταμυναϊκός                 8

8ος ΟΜΙΛΟΣ (11η αγωνιστική)

Ιεράπετρα-ΑΕ Μυλοποτάμου   1-0  
Ηλυσιακός-Ατσαλένιος       4-1
Άγιος Ιερόθεος-Κηφισιά     2-0
Ερμής Ζωνιανών-Φωστήρας    1-0
ΑΟ Παλαιοχώρας-Αιγάλεω     0-1
Ρεπό: Ηρόδοτος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 10 αγώνες)

Ηρόδοτος              21
Ηλυσιακός             17
Ατσαλένιος            16
Αιγάλεω               16
Ιεράπετρα             16
Ερμής Ζωνιανών        12
Φωστήρας              10
ΑΟ Παλαιοχώρας        10
Άγιος Ιερόθεος        10
Κηφισιά                8
ΑΕ Μυλοποτάμου         7
Γράψτε το σχόλιο σας...
20/05/2018 • 08:32

Τα αουτσάϊντερ δίνουν χρώμα κι ενέργεια σε Σαραγόσα, Νάπολι και Γλασκόβη (video)

Το φινάλε στο Ιταλικό πρωτάθλημα έχει τεράστιο ενδιαφέρον για το πλασάρισμα των θέσεων για τα προκριματικά του Europa League όπως και για την παραμονή στην κατηγορία.Αμφίρροπα ματς περιμένουμε στο Χάμαρμπι της Σουηδίας, στο Μπριζ και στη Γκασκόβη

09/05/2018 • 16:07